sobota, 7 kwietnia 2018

Nie odkładaj życia na później

To było kilkanaście lat temu. 
Dziewczyna i chłopak, zakochani, szczęśliwi. Planowali wspólne życie, planowali założyć rodzinę, może mieć dzieci. Byli młodzi, przed nimi było przecież całe życie, więc mieli czas na spełnianie marzeń, a przynajmniej im się wydawało, że mają czas, bo przecież ludzie w wieku +/- 20 lat nie umierają. Tak nam się tylko wydaje.
Pewnego dnia, pijany kierowca zderzył się czołowo z nim. Mężczyzna zginął na miejscu. Pijany kierowca przeżył. 
I w jednym momencie wszystkie plany i marzenia legły w gruzach. Bo mimo, że miał 23 lata i mimo, że był za młody by umierać, los zdecydował inaczej.
Tak naprawdę nie wiemy, co nas czeka jutro. Nie wiemy co może nam życie przynieść. Dziś jesteśmy zdrowi, dziś wszystko układa nam się tak, jak tego chcemy, ale nikt nie wie, co nam przyniesie jutro.
Ja nauczyłam się, żeby żyć tak, żeby nigdy nie żałować, że brakło nam odwagi lub czasu, by spełnić swoje marzenia, by zrobić coś, co chcemy, ale strach nam na to nie pozwala.
Lepiej w życiu żałować, że się zaryzykowało, niż że zabrakło nam odwagi spełniać marzenia.

Dlatego...
... nie odkładaj życia na później!

Jeśli całe życie marzysz, by zobaczyć morze, ale szkoda Ci czasu, to go znajdź! W pracy przez kilka dni bez Ciebie sobie poradzą. Pomyśl o sobie! Jedź! 
Weź se sobą tych najbliższych, może dziecko, partnera, kogoś kto sprawia, że jesteś szczęśliwa! Nie myśl o innych, nie myśl, że świat się przez te kilka dni zawali. Nie bój się, znajdź chwilę dla siebie, to Ty bądź na pierwszym miejscu. 
Spełnij swoje marzenie i nie odkładaj życia na później!

Jeśli Twoje dziecko prosi Cię o dzień lenistwa sam na sam z nim to zrób to! Dziecko potrzebuje Cię bardziej niż wszyscy inni. Jedźcie na zakupy, idźcie do kawiarni, wypij kawę, zjedz ciasto, dziecku kup lody. Idźcie na spacer, do bawialni, do ZOO, spędźcie ten dzień razem. Zapytaj dziecko co chce robić i róbcie to. Zobaczysz, że będziesz czuła się szczęśliwsza, a uśmiech dziecka wynagrodzi Ci wszystko.
Nie czekaj na jutro, zrób to dziś, bo przecież nikt nie wie co będzie jutro.

A nawet jeśli chcesz kupić sobie jedne czerwone szpilki, ale boisz się, że jako matce Ci nie wypada, bzdura!
Wszystko możesz, to Twoje życie, a jeśli szpilki mają sprawić, że będziesz szczęśliwsza, kup je. Idź co fryzjera, zrób makijaż, kup te buty a potem z głową wysoko podniesioną idź w tych butach na spacer. Niech uśmiech nie schodzi z Twych ust! Dziś to Twój dzień, dziś poza Tobą nie liczy się nic więcej!

Cokolwiek  chcesz zrobić, zrób to. Spełnij chociaż jedno Twoje marzenie, jakiekolwiek by ono nie było.
Bądź szczęśliwa! 
Nie czekaj do jutra, zrób coś dla siebie. 
Wypisz swoje mareznia na kartce i je spełniaj. To nie jest trudne, jeśli się tego chce.
Pomyśl: skoro inni potrafią, to w czym Ty jesteś gorsza?
Jeśli ktoś jest szczęśliwy, dlaczego Ty masz nie być?

I najważniejsze:

nie odkładaj życie na później,
bo później może nas nie być.

1 komentarz:

  1. Bardzo trafny i ważny post! Tak często wydaje nam się, że jesteśmy niezniszczalni, a życie to weryfikuje...

    OdpowiedzUsuń