środa, 17 sierpnia 2016

W piasku najlepiej!

Lato uwielbiam samo w sobie. Takie prawdziwe lato. To, które było w ubiegłym roku było idealne - w tym roku już tak fajnie nie jest, ale na brak słonecznych i upalnych dni nie ma co narzekać.
W takie dni, kiedy słońce rozgrzewa nas tak, że buty nie są potrzebne, bo ziemia nagrzana od słońca, Julia większość dnia spędza w piaskownicy.
To lubi najbardziej - zabawa w piasku. Gotowanie piachu, lanie tam wody i brudzenie się.
Takie zwykłe, proste czynności, a Jej sprawiają tyle radości.
16 komentarzy:

 1. u nas akurat to alto jest bardzo kaprysne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jest, nie da sie ukryc. W ubieglym roku mi sie podobalo 😊

   Usuń
 2. Rok temu szczególnie w sierpniu dominowały upały. Tegoroczne lato bardziej przypomina złotą polską jesień-dni ładne, ale niskie temperatury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rok temu szczególnie w sierpniu dominowały upały. Tegoroczne lato bardziej przypomina złotą polską jesień-dni ładne, ale niskie temperatury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piasek i woda to najlepsza zabawa

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło widzieć dziecko przy prawdziwej dziecięcej zabawie, a nie wślepione w tableta czy srajfona...Brawo Wy!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio w galerii handlowej zaobserwowałam "ciekawy" obrazek. Dwóch chłopców na oko 6-letnich siedziało w wózkach i zapatrzeni byli w tablety. Mamusie pewnie buszowały w sklepie z ciuchami, pod którym zostawiły dzieci. Widząc to zaczęłam się zastanawiać dokąd ten świat zmierza?

   Usuń
  2. ja spacerujac z Julia po wsi latem, nie widze dzieci na drodze... a jest ich sporo na wsi. ba! nie widuje ich na podworkach...smutne. I niech mi nikt nie mowi, ze inne czasy, ze dzieci sie smieniaja, bojak rodzic nie da telefonu, to dziecko go sobie nie wezmie.

   Usuń
  3. ja spacerujac z Julia po wsi latem, nie widze dzieci na drodze... a jest ich sporo na wsi. ba! nie widuje ich na podworkach...smutne. I niech mi nikt nie mowi, ze inne czasy, ze dzieci sie smieniaja, bojak rodzic nie da telefonu, to dziecko go sobie nie wezmie.

   Usuń
 6. Do zagłady.
  Rok temu w Zako sytuacja w karczmie- rodzinka przy stole, nawet konwersowali, pociechy każde z nosem w telefonie/tablecie. Nie wiem, czy dzieciaki powiedziały ze dwa słowa, a siedzieliśmy tam dosyć długo.
  A potem rodzic zdziwiony, że ma w domu freaka rodem z "Sali samobójców", któremu real się z wirtualem popie*dolił i który nie umie nawiązywać kontaktu z rówieśnikami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównie zwróciłam uwagę na wózki, a dokładniej na wiek chłopców. Moja znajoma wozi ponad 5 letnią córkę w wózku przez co jest negowana w swoim środowisku, a tutaj byli chłopcy 6 letni.

   Co do tabletów i smartfonów będąc na imprezie koleżanka przyprowadziła 1,5 roczne dziecko. Mały płakał i marudził. Żeby go uspokoić koleżanka wyciągnęła komórkę na której widok malec się rozpromienił, wręcz oszalał ze szczęścia. W tym wypadku również ogarnęło mnie przerażenie, że dzieciak ledwo chodzi, mówi mało co, a telefon świetnie obsługuje.

   Usuń
  2. W Newsweeku jakiś czas temu był przerażający artykuł "Tabletowe dzieci"...świat posrało...

   Usuń
 7. Witaj Nasza Mila też uwielbia taka zabawe piasek woda kamyki ziemia listki i gotują z koleżankami ��

  OdpowiedzUsuń
 8. Też uwielbiam lato :) Ostatnio nawet upały mi nie przeszkadzają ;)

  OdpowiedzUsuń