niedziela, 12 kwietnia 2015

Nasze klocuszki

Od dawna szukałam zabawek drewnianych. Przeszukałam "cały" internet. Spodobało mi się dużo. Ciągle jednak szukałam czegoś innego. Nie jest łatwo kupić zabawki dla niespełna półtorarocznego dziecka, która je zachwyci na dłużej niż 5 minut. Wszystkie grające zabawki są fajne na chwilę. Jestem pewna, że do nich wróci za jakiś czas. 
I tak w moje ręce wpadły klocki firmy HAPE. Od chwili, kiedy ujrzałam je na sklepowej półce stwierdziłam, że to coś, czego szukam. Co prawda na pudełku jest napis, że produkt nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 roku życia, ale ja dyskutowałabym. Wiem, że producenci często taki napis umieszczają, bo takie są wymogi, bo zawiera małe elementy, itd.
Zestaw składa się z 30 kolorowych klocków z dziurką pośrodku, a do tego 2 sznureczki, na które można nawlekać te klocki.
Ja jestem nimi zachwycona.
Mniejsze dziecko z pewnością z chęcią będzie budowało wieże i inne budowle. Im dziecko starsze tym większe pole do popisu. Moja Julia już nawleka sobie je na sznureczek. Nie zawsze wychodzi, ale wie do czego to służy. W międzyczasie mama pomoże i próbuje Julię uczyć kolorów. Nawlekam na sznureczek np.same niebieskie, mówiąc za każdym rzem jaki kolor ma klocuszek i proszę ją, by mi dała niebieski. Nie zawsze się udaje, podaje inny, ja mówię: nieee, to nie jest niebieski i odkłada, a kiedy w rączce ma niebieski po jej minie widzę, że wie, że jest dobry (czasami specjalnie trzymając ten kolor kładzie i bierze inny :)
I tu właśnie pole do popisu mają rodzice starszych dzieci. Klocki wspaniale ćwiczą sprawności intelektualne i jednocześnie to wspaniała zabawka edukacyjna.
Zestaw zawiera 30 klocków w 5 kolorach i różnych kształtach. Im dziecko starsze tym więcej "zabaw" można wymyślać. Dziecko może nawlec na sznureczek same kwadraty, bądź same żółte klocki. Może nawlec np.3 żółte i 2 zielone i mnóstwo innych. 
Moim zdaniem ta niepozorna zabawka ćwiczy umysł i jeśli usiądziemy z dzieckiem naprawdę możemy fajnie spędzić czas, edukując przy tym maluszka.
My na takie edukacyjne zabawy mamy czas, póki co dla nas klocki służą do zabawy, ale z czasem na pewno będziemy wymyślać inne ciekawe zadania do wykonania przy użyciu klocków.

Zabawki są malowane farbami wodnymi, łączone klejem bez formaldehydu i nabłyszczane woskiem pszczelim, wykonane w większości z drewna, w tym z drewna bambusowego, drewna FSC oraz drewna niecertyfikowanego.

Ja szczerze wszystkim polecam. *Powyższy post nie jest sponsorowany.

3 komentarze:

  1. Przyjemne dla oka te klocki :)
    My dla Zu pierwszą drewnianą zabawkę kupiliśmy taką: http://merlin.pl/Educo-Maly-wozek-z-klockami_Educo/browse/product/206,754773.html;jsessionid=D5B425C401B04BD982075DDB8E628DAE.LB8 :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Genialne z tym nawlekaniem! No i w ogóle bardzo ładne :)

    OdpowiedzUsuń

Nasz cud

Nasz cud
Zanim cię poczęłam - pragnęłam Cię, zanim cię urodziłam - kochałam Cię, nim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa oddać za Ciebie życie